Lerda e Rama në spital, Teqja në gjendje të mirë

15:36 | 10/10/201915:360

Aldo Teqja ra nga kati gjashtë në fundjavë dhe normalisht pati shumë panik për gjendjen e tij shëndetësore. Fatmirësisht për portierin e Partizanit rënia u amortizua nga pemët dhe tendat përpara pallatit të tij.

Teqja ka pasur kryesisht probleme me mushkëritë, për shkak se ka pësuar fraktura në brinjë. Tashmë gjendja e tij shëndetësore është stabilizuar dhe ditën e sotme e kanë vizituar edhe përfaqësues të klubit të kuq. Mes tyre ishin edhe trajneri Franco Lerda dhe drejtori i përgjithshëm, Olsi Rama.

“Klubi njofton se gjendja shëndetësore e portierit Aldo Teqja është drejt përmirësimit të plotë. Shumë shpejt pjesëtari i skuadrës pritet të lërë ambientet e spitalit të Traumës. Klubi dhe tifozët vazhdojnë ti qëndrojnë pranë Aldos përgjatë gjithë periudhës së qëndrimit të tij në ambientet e spitalit”, thuhet në komunikatën e fundit të Partizanit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono