Lerda buzëqesh para Laçit, Partizanit i kthehen tre lojtarë

17:45 | 15/11/201917:450

Partizani mendon për ndeshjen me Laçin. Demat e kuq po përgatiten intensivisht gjatë kësaj periudhe, edhe pse grupi i lojtarëve nën urdhrat e trajnerit Franco Lerda nuk ka qenë i plotë. Alban Hoxha dhe Lorenc Trashi janë më kombëtaren e madhe, kurse te moshat janë grumbulluar Livio Malaj dhe Esat Mala.

Mungesë tjetër është ajo e Brian Brown, pjesë e Xhamajkës. Ndërkohë ka edhe lajme të mira, pasi janë rikuperuar disa prej lojtarëve që kohët e fundit kanë pasur probleme. Theophilus Solomon është ai që gëzon më së shumti trajnerin Lerda.

Sulmuesi kryesor i skuadrës ka qenë i dëmtuar dhe tashmë është rikuperuar. Gjithashtu më e mirë paraqitet gjendja e Joseph Ekuban dhe Esin Hakajt, të cilët janë stërvitur me grupin ditën e sotme. Mbetet ende në infermieri mesfushori Kristi Kote. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono