Lëkundjet e tërmetit, folësit e lajmeve detyrohen të strehohen poshtë tavolinës

15:51 | 06/07/201915:510

Gjatë raportimit në studion e lajmeve për lëkundjet e tërmetit në Los Angeles, dy folësit e lajmeve u detyruan të strehoheshin poshtë tryezës pasi e kishin të pamundur të vazhdonin me dhënien e lajmeve.

Juan Fernandez dhe Sara Donchey ishin në transmetim të drejtpërdrejtë në momentin që në Los Anxheles u ndjen lëkundjet e forta të tërmetit mbrëmjen e së premtes. Gjatë raportimit të saj, folësja Sara Donchey u shpreh se shpresonte që asgjë të mos ndodhte në studio pasi lëkundjet ishin vërtet shumë të forta.

Tërmeti 7.1 ballë që e kishte epiqendrën 125 milje në verilindje të Los Anxhelosit, u ndje në të gjithë qytetin dhe zgjati më shumë se 10 sekonda.  Kjo është mjaft e dukshme në reagimin që shfaqet në fytyrat e Fernandez dhe Donchey.

“Ky është një tërmet shumë i fortë”, tha Sara Donchey pas pak sekondash, duke i kapur dorën Fernandez. “8 e 21 minuta këtu dhe ne po përjetojmë ende lëkundje shumë të forta. Unë them se duhet të futemi poshtë tavolinë, Huan!”/ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono