Lëkundje tërmeti në vend, ku ishte epiqendra

18:25 | 23/01/202018:250

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë pasdite në Juglindje të vendit. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundjet janë regjistruar me magnitudë 3.5  të shkallës Rihter, 20 km në jug të Korçës.

Sakaq, thellësia është e tërmeti ka qenë 18 km. Lëkundjet janë ndjerë në të gjithë rrethin e Korçës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono