Leka Bungo nis punën për realizimin e dramës “Krishtlindja e Fundit”

17:12 | 07/11/2018

10 vite pasi e ka shkruar dramën “ Krishtlindja e Fundit”, Leka Bungo ka nisur punën për realizimin e kësaj pjese edhe si regji. Bungo thotë se pjesa trajton një plagë të shoqërisë shiptare siç është prosituimi. Për relizimin e kësaj pjese teatrale ai ka përzgjedhur një kast aktorësh të njohur, ndërsa protagonisten ia ka besuar një aktoreje të re./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono