Legjenda e United: Janë për të ardhur keq, ja ku kanë gabuar

16:43 | 10/10/201916:430

Legjenda e Manchester United, Edwin Van Der Sar, ka folur për situatën aktuale të “Djajve të Kuq”, duke i kritikuar jo pak drejtuesit e ish-klubit të tij. Sipas holandezit, e gjithë kjo situatë kaotike është krijuar nga merkato shumë e dobët.

“Manchester United ka bërë merkaton më pak aktive në Premier League. 6-7 vitet e fundit, kanë transferuar lojtar të njohur dhe kanë investuar para. Këtë herë, investuan në lojtarë të rinj e pa eksperiencë. Maguire ishte domosdoshmëri, ndërsa James dhe Wan-Bissaka nuk kanë as 100 ndeshje mes tyre.

Ky është gabimi që kanë bërë, pasi në këtë moment, United ka nevojë për lider dhe lojtarë që bëjnë diferencën. Mendoj se është një projekt mbi 500 milionë euro, pasi kanë nevojë për 7-8 lojtarë të rinj”, përfundo van Der Sar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono