Legjenda e Milanit befason: Ronaldo? Me fat që nuk luaj në epokën e tij!

11:53 | 09/11/201911:530

Këtë të diel në Seria A luhet klasikja mes Juventusit dhe Milanit në Torino. Në kuadër të kësaj supersfide ka folur legjenda e Milanit, Franco Baresi në një event të organizuar dje në mbrëmje. Ai flet me superlativa për yllin e Juves, Cristiano Ronaldo, duke vlerësuar punën nga ana e portugezit.

“Cristiano Ronaldo? Jam me fat që jam tërhequr nga futbolli i luajtur përpara se ai të shfaqej në botën e futbollit. E gjithë bota e njeh potencialin e portugezit dhe aftësitë e tij. Zakonisht ai hyn në zonën e rreptësisë pa top dhe është shumë i vështirë për tu markuar. Ti vetëm mund ta provosh.”- deklaron Baresi.

Franco Baresi numëron 531 ndeshje me fanellën e ‘djallit’, ku ka shënuar dhe 16 gola. Ai arriti të fitojë gjithçka me kuqezinjtë, si në Itali ashtu dhe në Europë. 59-vjeçari ka fituar dhe Kupën e Botës me Italinë ne vitin 1982, ku Italia mposhte 3-1 Gjermaninë në ‘Bernabeu’. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono