Lavdërime të tjera për Xherdan Shaqirin, pas golit të radhës për Liverpulit

17:15 | 28/10/201817:150

Xherdan Shaqiri bëri një tjetër paraqitje të madhe për Liverpulin dhe meritoi lavdërimet e trajnerit Klop. Kjo, edhe pse shqiptari i Zvicrës u aktivizua vetëm për gjysmë ore në ndeshjen e Premier Ligës.

Vështirë të jetë gjithnjë titullar në një skuadër të tillë. Xherdan Shaqirit, megjithatë, nuk i prishi aspak punë që e nisi nga stoli ndeshjen e Premier Ligës ndaj Kardifit, përkundrazi, ndoshta i bëri mirë. I lodhur nga ngarkesa e madhe tek Liverpuli dhe Zvicra, 26-vjeçari ishte me energjitë e duhura për të bërë diferencën, dhe për të realizuar misionin për të cilin e hodhi në fushë trajneri Jurgen Klop. Shënoi një gol dhe krijoi një tjetër, rendiment i mrekullueshëm në vetëm gjysmë ore lojë. Po ashtu, konfirmimi i radhës, të cilin e theksoi edhe Klopi pas ndeshjes.

“Shaqiri luajti 4 ndeshje radhazi nga 90 minuta, me skuadrën tonë dhe kombëtaren, ndaj vendosa të mos e aktivizoj që në fillim, – tha Klopi, – Kur ai hyri në fushë, ishte strumbullar i dy golave të bukur. Ai luajti shumë mirë dhe për mua është gjithnjë e më e vështirë që ta lë në stol. Gjithsesi, ne kemi nevojë për 14 lojtarë për çdo ndeshje, dhe është gjë e madhe që kemi mundësi të hedhim në fushë një cilësi kaq të lartë”.

Natyrisht, Liverpuli nuk ishte vetëm Shaqiri në suksesin 4-1 ndaj Kardifit. Mbi 53 000 tifozë në “Anfild” u kënaqën nga loja e skuadrës së tyre, që pati epërsi të madhe, duke mbajtur topin 80 për qind, duke gjuajtur 19 herë ndaj 2 të kundërshtarit, e duke pasur 8-0 goditjet nga këndi. Liverpuli ka 26 pikë duke mbetur në krye të Premier Ligës, e duke qenë pretendent I madh për titull, së bashku me Mançester Sitin dhe Çelsin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono