Laura Nezha, aktorja që po jeton mes kryeroleve dramatike dhe komike

22:24 | 06/04/2019

Aktorja Laura Nezha ia ka dalë të jetë personazhi kryesor i sezonit artistik në Teatrin Kombëtar Eksperimental. Në tre premierat “Shërbëtoret”, “Antigona “dhe “Mbretëresha e bukurisë”, ajo ka interpretuar role kryesore. Në një intervistë për ABC News, aktorja thotë se suksesi ka ardhur jo vetëm prej fatit, por edhe prej punës se madhe që bën./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono