Larguar, por kurrë harruar! Karriera e legjendarit Kobe Bryant!

23:35 | 26/01/202023:350

Ndarja nga jeta e Kobe Bryant ka tronditur të gjithë botën e sportit sot, me legjendën e NBA që ndërroi jetë në moshën 41 vjecare. Basketbollisti amerikan dhe vajza e tij, Gianna Maria (13 vjeçe), janë dy nga pesë viktimat që shkaktoi përplasja e helikopterit në Kaliforni.

Karriera e Kobe Bryant është e papërsëritshme. 33 mijë e 643 pikë në total, 1346 ndeshje në NBA, pesë herë kampion i NBA, 2 Medalje Ari në Lojërat Olimpike, 2 herë MVP në NBA, 2 herë i pari në listën e pikëve të shënuara, numri 8 te Lakers ka dalë në pension për nder të tij, gjithashtu dhe numri 24. Fitoi çmimin Oscar në vitin 2018 për film me metrazh të shkurtër, dokumentar i xhiruar nga vetë Kobe Bryant dhe me titullin: “I dashur basketboll…” Një legjendë e përjetshme e botës së sportit…

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono