18:19 | 03/08/2018

I nxehti afrikan është larguar nga vendi. Vlerat e termometrit kanë pësuar rënië të lehtë, që sipas shërbimit “Meteoalb” do të vijojë edhe mëngjesin e të shtunës.
Këto temperatura parashikohet të zgjasin pak pasi të dielën parashikohet rritje graduale e tyre deri në mesjavën e ardhshme.
Ndërkohë, pasditja e të premtes vjen me vranësira dhe reshje afatshkurtra shiu në zonat malore dhe pjesërisht në ato të ulëta. I rrezikuar sipas sherbimit “Meteoalb” është edhe skaji jugor i bregdetit.
Të shtunën dhe të dielën parashikohen kthjellime. Të kthjellëta do të jenë edhe paraditet e diteve të para të javës që vjen, ndërsa pasditet do të sjellin vranësira dhe reshje kryesisht në zonat lindore./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono