Largimi i Xhafajt, reagon Basha: Hap i rëndësishëm në betejën tonë

09:39 | 27/10/2018

Lulzim Basha ka reaguar në Facebook pas dorëheqjes nga posti i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Kreu i opozitës e konsideron një hap të rëndësishëm në betejën për të pastruar politikën nga krimi.

“Largimi i Fatmir Xhafës, të vetmit ministër të Brendshëm në Europë me vëllain trafikant droge, është një hap i rëndësishëm në betejën tonë për të pastruar politikën nga krimi. Me Fatmir Xhafën krimi vuri nën kontroll të plotë policinë dhe prokurorinë. Por largimi i tij është vetëm fillimi i shkërmoqjes së bashkëqeverisjes së Edi Ramës me krimin. Beteja për çlirimin e politikës, ekonomisë dhe shoqërisë nga krimi do të vazhdojë deri në fitore. Shqiptarët meritojnë një qeveri që punon për njerëzit”, shkruan Basha.

Dorëheqjen e Fatmir Xhafajt e konfirmoi sot Edi Rama. Ai falenderoi Xhafajn për kontributin e tij në krye të këtij dikasteri si dhe tregoi edhe emrin e ri që do të mbajë këtë post. Ai është gjeneral Sandër Lleshi, i cili më parë mbante postin e këshilltarit për sigurinë kombëtare pranë kryeministrit.

/abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono