Lampard: I kemi surprizuar njerëzit, zhbllokimi i merkatos nuk do na ndryshojë

18:43 | 06/12/201918:430

Pritej prej shumë kohësh një lajm i tillë dhe më në fund ka ardhur. Chelsea mund të rikthehet të bëjë përforcime në merkato, duke nisur nga janari. Frank Lampard po zhvillon një punë të madhe, teksa “Blutë e Londrës” renditën në vend të katërt në Premier League.

Trajneri është ndalur te zhbllokimi i merkatos në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Everton, teksa thekson se grupi aktual i lojtarëve do të vazhdojë të jetë prioriteti i tij i madh, pavarësisht ndonjë përforcimi që mund të vijë.

Shumë njerëz janë befasuar me ecurinë tonë dhe faktin që kemi lënë pas klube që kanë shpenzuar miliona. Ne humbëm Hazard dhe dy sulmues. Nuk kam folur kurrë për merkaton, sepse nuk kemi pasur mundësi të blinim lojtarë. Njerëzit kanë pritur pak nga ekipi jonë, kështu që duhet t’i japim besim grupit të lojtarëve.

Pikërisht tani, edhe më shumë se kurrë. Jam i bindur që mund të kishim mbledhur më shumë pikë dhe do të ishim më lart në renditje. Nuk e përjashtoj ndërhyrjen në merkato, do të diskutojmë me drejtuesit se në çfarë repartesh kemi nevojë për përforcime. Ai që do të vijë, do e përforcojë ekipin“, përfundon Lampard. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono