Lajme të mira për kombëtaren

13:06 | 02/11/201813:060

Lojtarët e ekipit përfaqësues shqiptar po tregohen aktivë në ligat europiane. Cikalleshi shënoi gol, ndërsa Aliji gjeti skuadrën e tij të re.

Edhe dy lajme të mira për kombëtaren. Një tjetër futbollist shënon, ndërsa dikush gjen ekipin e ri. Sokol Cikalleshi realizoi rrjetën e parë për skuadrën e tij të re, Gëztepe, në Turqi, në një fitore të thellë për kupë. Sulmuesi i ekipit përfaqësues ishte autor i golit të tretë të Gëztepesë që fitoi 4-0 në fushën e vet ndaj Çengelkojsporit.

Futbollisti 28-vjeçar shpreson të ketë sukses në karrierën e tij në Turqi, ku më parë luajti për Istanhul Bashaksehirin, Akhisarin dhe Osmanlisporin. Lajmi i dytë i mirë është për Naser Alijin, i cili ishte i fundit ende i pasistemuar.

Aliji duket se do të mbyllë periudhën e vështirë të kombëtares shqiptare, me mjaft lojtarë pa skuadër, pasi edhe ai e gjeti të vetën. Mbrojtësi i majtë do të jetë pjesë e Dinamos së Bukureshtit, klubit të shquar rumun ku dikur luajti Sulejman Demollari.

24-vjeçari u largua nga Italia kur Virtus Entela ra në kategorinë e tretë, ndërsa në të kaluarën luajti për Bazelin e Vaducin në Zvicër dhe Kaizerslauternin në Gjermani. Trajneri i Dinamos së Bukureshtit, Mirçea Redniç, deklaroi se do të sillte përforcime në skuadër, pas eleminit të turpshëm në Kupën e Rumanisë.

Aliji ka pasur probleme për një kohë të gjatë për të gjetur skuadrat, ndonëse është përkrahur nga trajneri i kombëtares, Panuçi.

Duke mbetur në Rumani, ndërkaq, një tjetër lojtar i kombëtares shënoi gol, dhe ky ishte Azdren Llullaku që realizoi në fitoren 4-3 të ekipit të tij, Astra Xhurxhu, në Kupën e Rumanisë ndaj Universitateas së Kluzhit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono