Lajm i mirë për Guardiolën, titullari lë pas dëmtimin!

19:08 | 19/11/201919:080

Pep Guardiola ka marrë një lajm të mirë sot. Trajneri spanjoll do të ketë në dispozicion portierin brazilian, Ederson Moraes. Ky i fundit u dmëtua në ndeshjen e Champions League përballë Atalantas, pak ditë para sfidës më të rëndësishme të sezonit, atë ndaj Liverpool në Premier League.

Ederson nuk luajti në atë humbje 3-1 ndaj të kuqve, por tashmë është rikthyer të jetë i gatshëm. Faza e pushimit 2-javor për shkak të kombëtareve ka qenë i favorshëm për portierin brazilian, i cili ka pasur kohë të rikuperohet.

Tashmë, Guardiola do të ketë të gatshëm një prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës në vitet e fundit. Manchester City renditet në vend të katërt për momentin, në kuotën e 25 pikëve, 9 pikë më pak se Liverpool kryesues./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono