Laçi tris dhe “rekord”, Flamurtari nuk reziston dot

15:24 | 08/12/201915:240

Laçi është rikthyer te fitorja, pasi ka mundur me rezultatin 3-0 Flamurtarin e vendit të fundit. Vlonjatët rezistuan në 45 minutat e para, por në të dytën kurbinasit shënuan shpejt me Shehun dhe balanca ndryshoi. Nweabueze me penallti dhe Teco i shënuan edhe dy herë të tjera kuqezinjve dhe Laçi bëhet skuadra me sulmin më të mirë (22 gola) pas 14 javësh kampionat. Skuadra e Cungut ka shkuar në kuotën e 22 pikëve, duke u renditur në vendin e katërt. Flamurtari mbetet i fundit, me pesë pikë.

NDESHJA – Flamurtari ishte i vendosur mirë në fushë dhe i kishte marrë masat për të ndalur sulmuesin Kyrian Nwabueze.  Amerikani në fillim u shfaq rrezikshëm, duke pasuar për Deliun. Kavajasi e devijua topin, por Moçka e shmangu golin dhe mbeti i dëmtuar. Xhixha, Shehu dhe Lushkja u munduan të rrezikojnë portën e vlonjatëve, por nuk kishin shënjestrën e duhur.

Flamurtari në krahun tjetër nuk qëndroi duarkryq, pasi në një kundërsulm goditi traversën me Vatnikajn. Laçi u përpoq ta zhbllokonte ndeshjen deri në fund të 45 minutave të para, por pa sukses. Vlonjatët u mbrojtën mirë dhe skuadrat u drejtuan drejt dhomave të zhveshjes duke lënë në fuqi rezultatin fillestar.

Kurbinasit u futën me marsh tjetër në pjesën e dytë dhe ishte Shehu, i cili shënoi direkt. Teco krosoi në zonë, aty ku Gjoni me kokë e dërgoi topin në tranversë dhe më pas mesfushori i Laçit me një goditje të menjëhershme mposhti Moçkën.

Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu u hodh në sulm për të shënuar edhe golin e dytë. Xhixha, Gjoni dhe Shehu rrezikuan, por goli erdhi me penallti në minutën e 58-të. Lushkja u ndal në mënyrë të parregullt brenda zonës dhe Nwabueze nga pika e bardhë u tregua i saktë. Laçi nuk u mjaftua me kaq dhe shënoi edhe golin e tretë me braziliani Teco. Rezultati mund të ishte thelluar edhe më shumë, por Nwabueze ishte i pasaktë në fund dhe ndeshja u mbyll me rezultatin 3-0. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono