Laçi merr pikë në fund në fushën e Kastriotit

21:25 | 23/09/201821:250

Përfundon në barazim ndeshja mes Kastriotit e Laçit në stadiumin e Fushë Krujës. Skuadra vendase arriti të kalonte e para në avantazh, në minutën e ‘79-të me anë të brazilianit Zhunior, por kurbinasit gjetën barazimin pikërisht një minutë para fundit, kur shënoi Fangaj.

Një rezultat i rëndësishëm i ekipit të drejtuar nga trajneri Mergjyshi, i cili nuk ka provuar ende shijen e humbjes në këtë sezon të Superligës. Laçi ka një fitore dhe katër barazime, duke qenë pranë vendeve të kreut, jo larg Skënderbeut, Partizanit apo Kukësit.

Kastrioti, ndërkaq, humbi një mundësi, për t’iu larguar fundit, duke qenë një nga ekipet kandidatë për të zbritur nga kategoria. Pas fitores në javën e parë në fushën e Luftëtarit, krutanët kanë pasur rënie në lojë dhe në rezultate, duke qenë në kuotën e 4 pikëve, në vend të parafundit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono