Laçi e Teuta në sulm, ja zgjedhjet e Martinit dhe Cungut

16:22 | 21/01/202016:220

Teuta dhe Laçi përballen prej orës 17:00, ndërkohë që janë zbuluar edhe formacionet e të dyja ekipeve. Martini ia ka besuar sulmin një të riu, Lorenco Vilës, ndërkohë që rikthehet Cyrbja titullar. Kapitenin Arapi e zëvendëson Shkalla.

Ndryshime edhe te Laçi, me Grecën dhe Rapon që e nisin nga fillimi. I pari si sulmues i majtë, kurse i dyti në mbrojtje. Mungon Xhxiha i pezulluar, kurse Domgjoni është preferuar para Gjonit në qendër të mbrojtjes.

Formacioni i Teutës: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Shkalla, Kouros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, E. Vila, Cyrbja, L. Vila,  Trajner: Edi Martini

Formacioni i Laçit: Stajila, Fangaj, Ignjatovic, Domgjoni, Rapo, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Greca, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono