Laçi befasohet nga Besëlidhja, Vllaznia triumfon ndaj Strugës

14:56 | 14/01/202014:560

Laçi dhe Vllaznia zbritën sot në fushë për miqësoret e radhës. Bardhezinjtë e Cungut pritën në Laç Besëlidhjen, përballje të cilën e humbën me rezultatin 0-2. Ekipi lezhjan shënoi nga një gol për pjesë dhe ia doli të triumfonte.

Ndryshe ndodhi me Vllazninë. Kuqeblutë luajtën në Ohër kundër Struga Trim Lum, ekipi shqiptar që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut. Shkodranët shënuan nga një gol për pjesë dhe fituan 2-0.

Ekipet po i japin dorën e fundit përgatitjeve për nisjen e fazës së dytë të kampionatit që rinis me 22 janar. Laçi do të luajë në transfertë kundër Teutës, ndërsa Vllaznia pret Flamurtarin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono