Laçi barazon me Hapoel

21:29 | 11/07/201921:290

Skuadra e Laçit barazoi ndaj Hapoel me rezultatin 1-1 në ndeshjen e vlefshme për turin e parë kualifikues të Europa League. Kualifikimi do të vendoset javën e ardhshme në Izrael.

Skuadra e Laçit nuk shkoi më shumë se barazimi me rezultatin 1-1 në ndeshjen e parë kualifikuese të Europa League përballë Hapoel Ber Sheva. Një rezultat që mban të hapur shanset për kualifikim në ndeshjen e kthimit.

Kurbinasit e nisën mjaft mirë pasi kaluan në avantazh me blerjen e kësaj vere, Nuabueze i cili realizon me kokë. Skuadra e teknikut Starova u vendos mirë në fushë dhe vendosi jo pak herë në vështirësi izraelitët.

Në minutën e 30-të, Redon Xhixha tenton të realizojë një gol nga mesi i fushës, por gardiani i Hapoel devijon në vështirësi. Pjesa e parë përfundon me avantazhin minimal të Laçit.

Në fillimin e fraksionit të dytë, kurbinasit patën një rast mjaft të mirë me autorin e golit, por sulmuesi gabon në momentin e fundit. Reagojnë miqtë në minutën e 61, por Gentian Selmani pret në tre raste duke e mbajtur portën e paprekur të paktën deri në minutën e 77.

I sapofuturi në lojë, Levi realizon duke vendosur baraspeshën në stadiumin e Laçit. Pak çaste më vonë janë sërish miqtë që i afrohen golit, por fati është me Laçin pasi topi ndalet në traversë.

Të dyja skuadrat e kërkuan fitoren, por sfida u mbyll në barazim 1-1. Kualifikimi do të vendoset në Izrael javën e ardhshme./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono