Ky është shqiptari që theu sigurinë e burgut grek

11:50 | 28/05/201911:500

Dy të burgosur, një shqiptar dhe një sirian u arratisën mbrëmë nga burgu i Avlonës në Greqi. Media greke “zougla.gr” ka publikuar sot fotot e të arratisurve .

I arratisuri shqiptar nga qelia e burgut grek është shtetasi me inicialet Al. XH. Bashkë me të, ka thyer sigurinë e qelisë edhe shtetasi sirian me inicialet Ag. Ab.

I burgosuri shqiptar, sipas gazetës greke, është një 22 vjeçar i përfshirë në vrasjet e ndodhura se fundmi në burgun e Koridhalos. Ai cilësohet si pjesë e së ashtuquajturës “mafia e burgut” në Koridhalo.
Dy të burgosurit arritën te arratiseshin pasi goditen edhe një oficer policie jashtë perimetrit të burgut, i cili qëlloi në ajër me armë për t’i trembur.

Shqiptari, i lindur në vitin 1996, u arrestua për trafik droge dhe u dënua me 16 vjet burg. Ndërsa siriani i lindur në vitin 1998, u arrestua për imigracionin e paligjshëm dhe u dënua me shtatë vjet burg./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono