Ky është qyteti kosovar që nuk do ketë asnjë deputet në Kuvend

09:56 | 08/11/201909:560

Ndonëse me afro 30 mijë votues, komuna e Kaçanikut në Kosovë nuk do të ketë asnjë deputet  në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Kjo komunë kishte 7 kandidatë, nga partitë kryesore politike, mirëpo s’ka arritur që ta dërgonte asnjë përfaqësues në Kuvend.

Sipas të dhënave të KQZ-së, numri i votuesve të regjistruar në këtë komunë është 33.652, ndërsa në zgjedhje kryesisht dalin afro 15 mijë votues./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono