Kuvendi nis procedurat për shkarkim, Meta njofton tjetër konferencë

09:45 | 13/06/201909:450

E ndërsa Kuvendi do të mblidhet sot për të nisur proceduar për shkarkimin e Presidentit, vetë kreu i shtetit Ilir Meta ka njoftuar pasditen e sotme një konferencë për shtyp. Dalja në media do të bëhet nga zyra e Presidencës në orën 17:00, ndërkohë që në fokus pritet të që të jetë kriza politike.

“Të nderuar kolegë! Sot në ora 17:00, konferencë për shtyp në Presidencë. Ftohet media të jetë e pranishme, edhe me transmetim LIVE! Ju faleminderit për bashkëpunimin!”, thuhet në njoftimin për mediet./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono