“Kushdo që hyn në port paguan taksë te grupet kriminale” Dogjani: Shteti ka rënë

21:19 | 06/11/201921:190

“Në shumë qytete, Durrës, Vlorë, Elbasan drejtojnë grupet kriminale. Në Durrës kam të dhëna që këtë kontrollojnë gjithçka që hyn në port. Kushdo që hyn do i japë taksën këtyre grupeve kriminale kriminale”. Është kjo deklarata e bërë në studion e Byro Politike ish drejtuesi i Policisë Asllan Dogjani, ndërsa diskutohej për atentatin ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj.

Dogjani thotë se kjo ngjarje tregoi që shteti ka rënë. Sipas tij nga vrasjet e policive tashmë po goditet prokuroria e shtetit.

“Kjo është një ngjarje shumë e rëndë. Të qëllohet ndaj prokurorit të shtetit në mes të ditës ku ka shumë lëvizje do të thotë që shteti ka rënë. Kemi një mosfunksionim dhe rënie totale të shtetit, një mungesë kontrolli. Janë një zinxhir vrasjes të pazbuluara. Deri dje ka qenë policia. Janë vrarë shumë policë. Është kaluar hallka e policisë tani po goditet prokuroria e shtetit”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono