Kush janë lojtarët e sakrifikuar tek skuadra e Juventusit

23:59 | 11/07/201923:590

Disa prej yjeve te skuadra e Juventusit nuk e kanë vendin e sigurtë në formacion dhe priten të largohen nga bardhezinjtë për të financuar blerjet e reja. Në listën e largimeve janë Manxhukiç, Cancelo, Matuidi dhe Higuain.

Juventus ka zyrtarizuar disa afrime te bujshme në këto merkato verore dhe në shtëpinë bardhezi janë të detyruar për të hequr dorë nga disa elementë të tjerë. Futbollisti që kryeson në listën e largimeve është mbrojtësi portugez Joao Cancelo.

Ish-futbollisti i Interit ka oferta nga skuadra e Manchester City dhe Barcelonës. Kampionët e Anglisë ofruan 45 milionë euro për anësorin e djathtë, një ofertë që u refuzua menjëherë nga Juventus që kërkon jo më pak se 60 milionë euro.

Një shqetësim i madh në Torino është edhe sulmuesi Gonzalo Higuain. Argjentinasi është pritur me ovacione në qendrën stërvitore të Juventusit, por drejtuesit e klubit janë të destinuar për ta larguar përfundimisht.

Aventura e Higuain mund të vijojë tek skuadra e Romës që ka shfaqur interes konkret për shërbimet e bomberit. Jashtë planeve të trajnerit Mauricio Sarri janë edhe Mario Manxhukiç dhe Matuidi.

Juventus është i mbipopulluar në repartin e mesit të fushës dhe sulmit. Shitja e kroatit dhe francezit do të financonin blerjen e radhës për kampionët në fuqi të Italisë.

Në pikëpyetje është edhe talenti premtues Moise Kean. Futbollisti italian është një objektiv i skuadrës angleze të Everton që ofroi pak ditë më parë 30 milionë euro, por qe u refuzua menjëherë nga drejtuesit e klubit bardhezi. Ndoshta Juventus nuk pranon ta shesë përfundimisht futbollistin e talentuar dhe mënyra më e mirë do të ishte huazimi për t’i dhënë më tepër minuta 19-vjeçarit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono