Kush është shqiptari që u vra në Spanjë (Foto)

09:16 | 29/03/201909:160

Mediat spanjolle kanë bërë publike emrin e shqiptarit, i cili u ekzekutua me një plumb pas koke në Spanjë. Bëhet fjalë për një person që njihej me emrin Deda, 46 vjeç.

Shqiptari jetonte në Mazarron. Miqtë e tij kanë treguar, se më parë ai punonte si roje sigurie në klube dhe bare me muzikë, ndërsa tani punonte si truprojë.  Veçanërisht muajt e fundit, ai kishte punuar në zonën Marbella në Malaga.

Autoritetet dyshojnë se 46-vjeçari është ekzekutuar për shkak të prishjeve të pazareve të drogës ose për shkak të ndonjë konflikti që mund të ketë pasur si pasojë e profesionit që ushtronte.

Trupi i pajetë i tij u gjet të mërkurën pasdite në Totana. Një banor i zonës lajmëroi autoritetet se kishte parë një makinë që nuk kishte lëvizur që prej të hënës së kaluar.

Kur agjentët shkuan gjetën kufomën e 46-vjeçarit, i cili kishte shenja dhune. Ata nuk përjashtojnë mundësinë që Deda të jetë dhunuar në një vend tjetër dhe trupi është sjellë aty për të zhdukur gjurmët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono