Kush është shqiptari që u gjet i vrarë në makinë?

21:32 | 27/08/201921:320

I vdekur nga një armë zjarri në kokë. Ky është i vetmi fakt në lidhje me ngjarjen misterioze që ndodhi në rrugën që lidh Ugento me Casarano në rajonin e Leces, Itali, ku trupi i pajetë i një shqiptari 27-vjeç, Serxhio Veizi, u gjet në bordin e makinës së tij, një Volkswagen Polo gri. Pranë trupit të tij në sediljen e pasagjerit, ishte edhe arma.

A është vetëvrasje apo vrasje? E pamundur të thuhet të paktën për momentin. Hetimet e agjentëve të Komisariatit Taurisano janë ende në zhvillim e sipër, dhe do t’u mbetet atyre që të zbulojnë nëse ishte një gjest ekstrem nga 27-vjeçari apo nëse dikush ka qëlluar mbi të.

Rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë janë enigmatike. Nga informacionet e fundit mësohet se është duke u hetuar tek e kaluara e djalit, i cili është i njohur për disa precedentë të lidhur me botën e drogave dhe deri te arma e gjetur në makinë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono