“Kur Fenomeni shkeli në Old Trafford, ndeshja kishte mbaruar!”

22:31 | 09/10/201922:310

Ish-mbrojtësi i Manchester  United, Mikael Silvestre, ka kujtuar sfidën e Champions League mes “Djajve të Kuq” dhe Real Madridit, në sezonin 2002/03. Kjo sfidë ishte e vlefshme për çerekfinalet e kompeticionit më elitar për klubet.

Në fjalën e tij, Silvestre tha: “Kur Ronaldo Fenomeni shkeli në tapetin e “Old Trafford”, ndeshja kishte mbaruar. Çfarë lojtari, i jashtëzakonshëm. Unë si mbrojtës po qëndroja në vend dhe pyesja veten: Çfarë po bëj këtu? Nuk mund ta ndalja, në asnjë mënyrë.

Po të ruaja djathtas, ai kishte ikur me kohë nga krahu i majtë. Po të ndërhyja duke rrëshqitur, topi më kalonte sipër. Nëse e markoja nga afër, rrotullohej dhe nuk kapej me shpejtësi. Ajo ishte ndeshja më e vështirë e jetës time”, përfundoi ish-mbrojtësi francez./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono