Kur do të zhvillohet protesta e ardhshme e opozitës

23:13 | 02/06/201923:130

Opozita do të mbajë protestën e ardhshme kombëtare më 8 Qershor në orën 19:00. Vendimi u mor pas përfundimit të protestës së sotme përpara Kryeministrisë dhe Kuvendit.

Protesta e ardhshme do të jetë e 8-ta kombëtare e zhvilluar nga opozita e bashkuar. Ndërkohë gjatë tubimit të organizuar këtë të dielë, nuk munguan edhe incidentet.

Protestuesit hodhën flakadanë, tymuese, kapsolla dhe fishekzjarre në drejtim të Kuvendit dhe policisë, ndërsa këta të fundit u kundërpërgjigjën me ujë dhe gaz lotsjellës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono