Kunja kryetarit të PD-së dhe rivalëve në Superiore, Gjici i papërmbajtshëm!

12:18 | 15/01/202012:180

Safet Gjici, kryebashkiaku i Kukësit, ka dalë sot në një konferencë për shtyp dhe ka folur për shumë çështje. Në fund është ngacmuar edhe për klubin e futbollit verilindor dhe ai është hedhur në sulm ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të qytetit.

“Kryetari i Partisë Demokratike a ka para të blejë ndonjë lojtar për Kukësin?! Apo thotë ai, ‘oligarkët, oligarkët’. Se me thënë kështu fjalë të mëdha, ‘oligarkët,oligarkët’, thonë të gjithë. Për të bërë vepra të mëdha i bëjnë pak burra. Kukësi ka dhjetë vite që është në elitë.

Duhet ta dijë edhe ai zotëria. Kukësi nuk është i kryetarit të Bashkisë (bën me shenjë nga vetja), Kukësi është i Bashkisë së Kukësit, është i kuksianëve, është i të gjithëve. Dhe vlerat e Kukësit dhe kuksianëve janë rritur shumë me këtë ekip futbolli. Daç ta pranojë zotëria, daç jo”, tha Gjici.

Më tej ai vijoi të fliste dhe ndër të tjera u shpreh se tanimë është në pozicionit e presidentit të nderit te Kukësi. “Vlerat janë rritur jashtë mase dhe natyrisht që ekipi i Kukësit është solid këtë vit, është një ekip i mirë. Ju e keni parë. Na ka rënduar shumë puna e fushës dhe uroj ta mbarojmë shpejt e të kthehemi këtu. Po të kishim luajtur në fushën tonë, atëherë do të ishim 10 pikë para të tjerëve.

Vështirësitë janë, Bashkia nuk është e fuqishme ta ndihmojë sa duhet klubin. Merkaton e bëjnë ata të sportit, unë jam kryetar bashkie tani, unë jam president nderi i Kukësit. Me sa eksperiencë kam në futbolli, nuk shoh që ka nevojë për ndërhyrje.

Duhet një menaxhim i mirë, kryesisht nga stafi teknik dhe lojtarët. Duhet të merret maksimumi i tyre në fushën e lojës. Nëse do të ketë ndonjë lëvizje, ata i bëjnë. Besoj se nuk kanë nevojë. Po u bë ndonjë ndërhyrje mund të prishet klima”, ka përfunduar Gjici deklaratën e tij. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono