Kumbulla tek Interi, ka një skenar për transferimin

15:41 | 28/12/201915:410

Marash Kumbulla është objektiv i Interit. Mediat pranë klubit zikaltër zbulojnë se në muajin janar do të ketë një takim mess drejtuesve të klubeve për të arritur një marrëveshjes. Hellas Verona, veç një shumë të konsiderueshme ta ardhurash, kërkon edhe dy lojtarë në huazim.

“FCInternews.it” shkruan se Sebastian Espositi është një prej dëshirave, por Interi nuk e lëshon në huazim sulmuesin e ri. Conte po e angazhon atë në ekipin e parë dhe dëshiron ta ketë aty si alternativë, pasi sezoni është i gjatë dhe nuk i dihet çfarë mund të ndodhë rrugës.

Lojtari tjetër që kërkohet nga Verona në huazim është mbrojtësi i majtë, Federico Dimarco. Synimi është që ta marrin lojtarin në fjalë jo vetëm deri në fund të këtij kampionati. Dëshira është  që të jetë pjesë e Hellas Verona edhe sezonin e ardhshëm.

Interi duhet të vendosë se çfarë do të bëjë, pasi për Kumbullën ka edhe skuadra të tjera të interesuara, si Juventusi, Napoli dhe Atalanta. Minimalisht për kartonin e tij kërkohen 15 milionë euro, por kjo shifër mund të vijë në rritje nëse pritet deri në verë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono