Kumbaro: Do të ndjekim etapat e ligjit të miratur për Teatrin

16:45 | 08/07/2018

Ministrja e Kulturës  Mirela Kumbaro nga Berati tha se pas miratimit të ligjit në parlament të ejnten do të ndjekin etapat e ligjit. Ndërkohë që lidhur me kundërshtimin e artistëve dhe protestat e tyre, ajo tha se: “Jetojmë në demokraci, është e natyrshme që të ketë dhe zëra kundër”. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono