Kumbaro: “Arturbina”, godinë e përkohshme e Teatrit Kombëtar

12:59 | 07/07/2018

Qendra multifunksionale “Arturbina” është inauguruar para pak ditësh. Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro,  dhe arkitekti Olsi Eftimiu shpjegojnë për ABC News detaje rreth skenave, ambienteve të ekspozimit dhe menaxhimit të skenës më të re të artit në Tiranë./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono