Kultivonin kanabis në zonë malore në Shkodër, pranga 3 vëllzërve

11:12 | 21/09/201911:120

Tre vëllezër kanë rënë në prangat e Policisë së Shkodrës për kultivim të bimkëve narkotike.  Operacioni i Policisë i koduar “Brebulla” pas një hetimi 3-mujor çoi në pranga vëllezërit K.S. 33 vjeç, D.S. 26 vjeç dhe L.S. 35 vjeç

Sipas Policisë ata janë autorë të kultivimit të kanabisit në zonën e Toplanës në Vaun e Dejës dhe në zonën e Iballës në Pukë mbi liqenin e Komanit.

Materialet procedurale u referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Shkodrës për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono