Kukësi, protestë për sjelljen e tifozëve të Partizanit

22:00 | 30/03/201922:000

Kukësi proteston për sjelljen e tifozëve të Partizanit dhe të golashënuesit Jasir Asani, në ndeshjen e së shtunës në Shkodër. Klubi verior kërkon ndëshkim nga Komisioni i Disiplinës

Barazimi u përjetua si humbje, por nuk mjaftoi vetëm rezultati. Drejtuesit e Kukësit gjykuan se sjellja e tifozëve të Partizanit në “Loro Boriçi” ishte e papranueshme, ashtu si edhe festimi i golit nga Jasir Asani.

Tifozët patën si shënjestër presidentin kuksian, Safet Gjici, duke e ngacmuar për batutat që ai ka lëshuar gjatë këtij viti.

Të njëjtën gjë bëri edhe Asani, i bëri me shenjë nga tribuna VIP e stadiumit të Shkodrës, që ta mbyllnin gojën, me referim të qartë për Gjicin.

Kukësi doli me deklaratë zyrtare për shtyp, ku dënoi këto sjellje, dhe kërkoi nga Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit që të merrte masa për t’i dënuar.

“Tifozët e Partizanit, – shkruhet në deklaratë, – lëshuan kore ofenduese ndaj presidentit, si dhe hodhën kartëmonedha me fytyrën e numrit 1 të klubit tonë, duke cënuar imazhin e tij. Lojtari që shënoi golin, u soll në mënyrë të pakulturuar”.

Nuk dihet nëse Disiplina do të marrë masa për këto veprime, por ndoshta mund të ketë edhe ndëshkim me gjobë.

Partizani, ndërkaq, festoi në Shkodër, i bindur se barazimi 1-1 ishte një hap i madh drejt titullit kampion.

Fillimisht, lojtarët u drejtuan tek rreth 400 tifozët e tyre, që ishin në epërsi dërrmuese ndaj atyre të Kukësit, edhe pse luhej në fushë kundërshtare.

Më pas, ata brohoritën në dhomën e zhveshjes, duke postuar fotot në rrjetet sociale. Në kthim nga Tirana, tifozët i bënë një të papritur skuadrës, duke hyrë në restorantin ku ajo po darkonte, e duke nisur sërish festën.

Edhe kjo video u hodh në rrjetet sociale. Kukësi-Partizani doli barazim me golat e shënuara nga Rezhinaldo në minutën e 55-të për kuksianë, dhe Jasir Asani në të 68-ën me penallti për kryeqytetasit. Partizani kryeson renditjen e Superligës me 54 pikë ndaj 45 të Kukësit, kur mbeten edhe 10 javë deri në përfundim./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono