Kukësi prezanton blerjen e futbollistit elbasanas Emiljano Musta

13:25 | 15/06/201913:250

Skuadra e Kukësit ka prezantuar futbollistin Emiljano Musta. 27 vjeçari kaloi me sukses testet mjekësore dhe do të jetë gati për ndeshjet e Europa League.

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Kukësi ka prezantuar blerjen e parë për merkaton verore. Bëhet fjalë për futbollistin elbasanas Emiliano Musta i cili sezonin e kaluar ka mbajtur veshur fanellën e skuadrës së Flamurtarit. 27 vjeçari kaloi me sukses testet mjekësore e më pas u prezantua nga drejtori sportiv i klubit, Nexhipi. Musta ka firmosur për një sezon me klubin verilindor. Kukësi ka zyrtarizuar edhe portierin Ilir Avdyli i cili ka mbrojtur fanellën e Kamzës, ndërkohë që kontrata e nënshkruar është një vjeçare dhe prezantimi do të bëhet së shpejti. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka do të grumbullohet së shpejti për të nisur fazën përgatitore për aventurën në Europe League. Veri lindorët do të kërkojnë me çdo kusht rezultate pozitive që do të pasoheshin me përfitime të mëdha financiare duke mbushur arkat e klubit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono