Kukësi nuk kënaqet me afrimin e Shkurtajt

21:51 | 08/01/201921:510

Kukësi nuk është ende i kënaqur me përforcimet, pavarësisht afrimit të dy lojtarëve të rëndësishëm. Klubi verior kërkon të marrë një tjetër sulmues.

Shumëkush mendon se nuk i duhet gjë tjetër për titullin. Me Shkurtajn dhe Rrocajn, Kukësi bëri goditjet më të bujshme në janar, madje ka frikë për konkurrencën, veçse presidenti Gjici nuk duket i kënaqur.

Burime pranë presidentit kuksian bëjnë me dije për ABC News-in se pritej edhe një tjetër afrim, madje sërish në sulm. Këto ditë u diskutua për rivalitetin mes Shkurtajt dhe Rezhinaldos, duke u quajtur problematik për trajnerin Cungu, por Gjici mesa duket mendon se sulmi nuk është ende aty ku duhet.

Për momentin, nuk tregohet se cili mund të jetë lojtari i ri ofensiv, por pistat e vetme janë ato jashtë Shqipërisë, ndërsa problemi kryesor për presidenti mësohet se është rroga. Kukësi nuk u druajt për shpenzimet, duke qenë agresiv, e duke i dhënë Luftëtarit gati 130 000 euro për kartonin e Shkurtajt e të Rrocajt, plus një shumë tjetër të madhe për rrogat.

Klubi verior mësohet se u tregua më i shpejtë dhe më konkret sesa Partizani, që fillimisht ishtë favorit për të marrë ish-lojtarët e Luftëtarit. Ambiciet janë të mëdha, ndërsa shanset për të fituar titullin ekzistojnë që të gjitha, pasi skuadra e Cungu është në vendin e dytë në Superligë, vetëm tri pikë prapa kryeqytetasve. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono