Kukësi kënaq gjithnjë e më shumë trajnerin Cungu

14:28 | 12/01/2019

Kukësi po i jep përgjigjet e duhura trajnerit të tij, Armando Cungu. Tekniku shkodran analizoi miqësoren ndaj Rostovit të Rusisë, si dhe foli për mënyrën sesi po bëhen përgatitjet në Turqi.

Kush lodhet në stërvitje, e ka më lehtë në ndeshje. Besohet se ky është parimi i palëkundur i trajnerit të Kukësit, Armando Cungu, i cili provoi skuadrën në testin e dytë në Antalia, këtë herë ndaj Rostovit. Pas kryesueses së Superligës turke, përballë ekipit shqiptar u vu një formacion i fortë i Premier Ligës së Rusisë, në një ndeshje që përfundoi 1-1, dhe të cilën Cungu e analizon kështu.

“Këto kushte ku stërvitemi ne dihet se janë ekipe shumë të larta. Barazim i cili ishte i drejtë, pavarësisht se për mendimin tim ishim më dominues në posedimin e topit”, tha Cungu.

Çdo trajner e di se duhet të jetë i përgatitur për çdo të papritur gjatë sezonit, dhe Cungu nuk bën përjashtim.

“Në këtë ndeshje ndryshuam edhe me vendosjen në fushë në fakt dhe unë si trajner kam nevojë për të pas dy –tri sisteme loje gjatë kampionatit se si mund të sillemi gjatë kampionatit, por edhe brenda ndeshjes”, u shpreh ai.

Skuadrën tekniku e njeh që nga korriku, por si po I duken dy përforcimet, Shkurtaj e Rrocaj?

“Nuk ka nevojë për shumë reklamë. Loja e tyre në ekipet ku kanë qenë ka qenë shumë e pëlqyeshme. Për këtë arsye janë afruar dhe te Kukësi. Në përgjithësi jam i kënaqur për nivelin e tyre, por patjetër kanë nevojë për t’u përmirësuar kryesisht në nivelin fizik, pasi janë lojtarë që kanë kualitet dhe rritja fizike do t’i bëjë që të jenë më të lirshëm”, tha Cungu./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono