Kukësi fiton në ndaj Tiranës

23:00 | 20/04/2019

Skuadra e Kukësit ka fituar ndaj Tiranës me shifrat e pastra 2-0. Një gol për secilën pjesë realizuan verilindorët ndërkohe që kryeqytetasit nuk përfituan nga barazimi i rivalit direkt për mbijetesë me Kastriotin.

Tirana nuk ia del të marrë pikë në sfidën ndaj Kukësit. Verilindorët fituan me shifrat e pastra 2-0 ndërkohe që bardheblutë nuk përfituan nga ndalesa e Kastriotit, rivalit direkt për mbijetesë. Sfida nis e qetë dhe pa shumë raste shënimi ndërkohe që shkëndija e parë e cila përfundoi në gol erdhi në minutën e 34.  Athemi përfiton nga je gabim i Dokës pason për Shkurtaj i cili realizon qetësisht me portën e boshatisur.

Tirana i afrohet golit numër minutën e 47 me hoxhallarin nga goditja e dënimit e cila përfundoi në traverse. Të pafat bardheblutë.

Në pjesën e dytë Tirana është me kërkuese por nuk ka shumë qartësi para portës ku mungon finalizimi.

Ishte minuta e 86 ku Rexhinaldo pati mundësinë për të mbyllur ndeshjen por godet jashtë.

Tre minuta me pas është Tirana që i afrohet golit me imamin por Frashëri devijon në këndore.

Tirana shpërdoron dhe Kukësi vulos takimin në minutën e 5 shtesë. Vasil Shkurtaj realizon një gol mjaft të bukur për shifrat 2-0.  Pas javës se 30 Kukësi rendite në vendin e dytë në tabelë në kuotën e 51 pikëve. Sa i përket Tiranës, bardheblutë pozicionohen në vendin e tetë me 36 pikë, 5 pikë më shumë se Kastrioti./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono