Kukësi, Cungu hedh poshtë problemet

23:08 | 06/12/201823:080

Kukësi duhet t’i kthejë reston Skënderbeut, në sfidën e radhës në Superligë. Trajneri Cungu hedh poshtë problemet dhe nuk shqetësohet nga dëmtimet, por kërkon fitoren.

Ndihet i qetë edhe përpara një dueli të tillë. Trajneri i Kukësit, Armando Cungu, është i ndërgjegjshëm se çfarë do të thotë të ndeshesh me Skënderbeun në Superligë, por ka këtë deklarim.

“Ndeshemi me një rival direkt në luftën për titull, por pavarësisht lojës së parë që nuk shkoi siç duhet në rezultat e jo në lojë, shpresoj t’i kthej reston Korçës në një ndeshje që fitorja është objektiv si çdo ndeshje e Kukësit”, tha Cungu.

Cungu nuk mundi të fliste vetëm për ndeshjen, por duhej të sqaronte edhe rastin e Reginaldo-s.

“Nuk ka asgjë për ta kthyer në një situatë. Ka pasur një shqetësim të vogël muskular prej pothuajse dy-tre javëve dhe për këtë arsye ka ndenjur vetëm. Nuk më pëlqeu sot që ishte bërë objekt i gazetave. Nuk ka lidhje fare me lindjen e fëmijës. Ka qenë të lindja e fëmijës”,  u shpreh trajneri.

Skënderbeut i mungon Radas, një plus për kuksianët.

“Te Skënderbeu mungon Radas, ndërsa që kur kam ardhur unë kanë munguar shumë Radas. Kjo nuk është për t’u ankuar, por ky ështrë realiteti. Shameti është rikuperuar dhe nesër do të jetë në fushën e lojës. Rrmbullaku është rikuperuar pothuajsë, pr duhet të kuptojmë që nuk ka luajtur futboll prej tre muajsh. Shkodra ka një goditje. Do shohim sot në stërvitjen e fundit për të marrë vendimin e fundit”, u shpreh Cungu.

Ja edhe një pyetje për lojtarin e rëndësishëm, Musollin e dëmtuar, që u tha se do t’i ndërpriste marrëdhëniet me Kukësin.

“Musolli duhet të kuptojmë që është një emblemë e Kukësit. Shpirtin Musolli e ka te Kukësi, ndonëse ka shumë oferta. Një ndër ta jam edhe unë kur isha kundërshtar i Kukësit. Në çdo skuadër ku kam qenë në fokusin kryesor kam pasur Musollin, por fakti që Musolli nuk e trafhëtuar kurrë, do të thotë shumë për klubin e Kukësit. Jam shumë i lumtur për vendimin që është marrë dhe shpresoj që të jetë pjesë e stërvvitjeve që në Janar edhe shumë shpejt ta shohim në fushë”, përfundoi trajneri Cungu./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono