Kthesë e papritur, Rudi Vata nis aventurën e re në Belgjikë

19:51 | 18/01/202019:510

Karriera e Rudi Vatës ka marrë një kthesë të papritur. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit u largua nga Glasgou drejt Belgjikës, aty ku do të merrte rolin e këshilltarit në klubin e Mouscron. Megjithatë, drejtuesit e klubit belg kanë vendosur t’i besojnë stolin shqiptarit. Vata ka folur për mediet belge, duke thënë fjalët e para si trajner i Mouscron.

“Nuk erdha këtu për të drejtuar. Nuk kam fjetur gjumë aspak këtë javë, thjesht kam menduar çfarë të bëj me futbollistët. Nuk ishte e lehtë. Të gjithë këtu janë profesionistë, e kanë ata në dorë që të bëjnë punën në fushën e lojës. Në Gent, do të jemi seriozë dhe të organizuar.

Kemi punuar mirë gjatë kësaj jave. Duhet të bëhemi të fortë në këto kohë. Grupi i futbollistëve më ka befasuar për mirë. Jam mësuar që të përballem me situata të vështira. Për mua, problemet më marrin vetëm 5% të kohës, 95% ia dedikoj gjetjes së zgjidhjeve”, u shpreh Vata./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono