Kryqëzimi i Cërrikut, vendi i “ferrit” për trafikun

15:44 | 21/10/201915:440

Një pikë ku krijohen vazhdimisht radhë të gjata automjetesh dhe shkaktohen aksidente me pasoja është kryqezimi i Cerrikut. Aty nuk funksionojnë semaforët dhe policët e qarkullimit nuk përballojnë fluksin duke ua lënë situatën në dorë shoferëve.

Vendi që konsiderohet  si “ferr” për trafikun në Elbasan është kryqëzimi i Cërrikut. Çdo ditë aty krijohen radhë të gjata automjetesh. Kryqëzimi i Cërrikut ndodhet në unazën jugore të Elbasanit.

Aty ndërthuret trafiku i të gjitha automjeteve që lëvizin në aksin kombëtar Lindje-Perëndim nga njëra anë dhe automjetet që lëvizin nga disa qytete të Shqipërisë Qendrore në drejtim të Elbasanit dhe anasjelltas nga ana tjetër.

Ngjitur me kryqëzimin kalon edhe hekurudha. Pa llogaritur këmbësorët. Semafori që ndodhet ketu nuk funksionon. Policët rrugorë e kanë të pamundur të menaxhojnë situatën.

Nuk mungojnë përplasjet mes automjeteve, aksidentet me pasoja dhe grindjet mes qytetarëve. Vetë drejtuesit e automjeteve shprehen se i zë makthi kur mendojnë se do të kalojnë aty.

Prej vitesh është kerkuar ndërtimi i një mbikalimi apo nënkalimi në këtë vend, po ashtu edhe nje sistem modern semaforesh. Por edhe pse janë ngritur këto shqetësime, kaosi vazhdon./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono