Kryetarja e Kolegjit të Apelimit për Vettingun: Drejtësi të pakundërshtueshme

13:00 | 25/04/201913:000

Procesi i Vettingut vazhdon të ketë vlerësimin e Komisionit Europian edhe gjatë takimit të fundit  të nënkomisionit BE-Shqipëri mbi sigurinë, të drejtat themelore dhe gjyqësorin të zhvilluar në Bruksel në kuadrin e marrëveshjes së stabilizim-asociimit. Kryetarja e Kolegjit të apelimit të Gjykatës Kushtetuese, Natasha Mulaj në një intervistë ekskluzive për ABC News flet për heshtën e procesit të Vettingut Mulaj ka prezantuar para Komisionit Europian një drejtësi bazuar vetëm mbi ligjin, të pakontestueshme, pa kushte dhe pa ekuivok. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono