Kryetari i Kuvendit vizitë në Itali, përuroi bustin e Skënderbeut

21:19 | 15/04/201921:190

Busti i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skëndërbeut u përurua në Moli të Italisë në praninë e delegacionit shqiptar, ku mes të cilëve ishin kreu i grupit parlamentar Taullant Balla dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ku ky i fundit u nderua me titullin   “Qytetar Nderi” i Portocannones. Kryetari i Kuvendit, Ruçi përuroi bustin e Skënderbeut, vepër e Skulptorit të Popullit, Muntaz Dhrami, dhuruar bashkisë së Portocannones. Busti i heroit tonë kombëtar, u vendos në hyrje të ndërtesës së bashkisë së qytetit.Kryetari i Kuvendit u shpreh me mirënjohje për ruajtjen e gjuhës dhe kulturës së Arbëreshëve. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono