Kryetari i Kuvendi bëhet “dado” (Video)

20:33 | 21/08/201920:330

Duke drejtuar parlamentin dhe duke ushqyer një foshnje. Kjo është pamja që vjen nga Zelanda e Re. Kryetari i Kuvendit, Trevor Mallard, postoi një foto në Twitter duke ushqyer fëmijën e deputetit Tamati Coffey ndërkohë që po drejtonte seancën.

Fëmija është vetëm 1 muajsh dhe lindi në Korrik nga një nënë surrogate. Babai biologjik i tij është partneri i deputetit Coffey.

Të mërkurën, Coffey mori pjesë në një debat parlamentar për herë të parë që prej lindjes së fëmijës. Ndërkohë gjatë sesionit, Mallard bëri rolin e dados, por edhe të kryetarit të Kuvendit.

Prania e një fëmije në sallën e ligjeve bëri të reagojnë edhe ligjvënësit e tjerë. “Sa mirë të kesh një fëmijë në Parlament”, shkruante në Twitter një deputet.  Coffey është deputeti i fundit i cili çon fëmijën në parlament duke ndjekur në këtë mënyrë shembujt e disa politikanëve të tjerë rreth botës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono