Kryetari i këshilltarëve bashkiakë të PD denoncon Veliajn dhe Ramën

16:30 | 03/05/201916:300

Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës, u miratuan 6 vendime të cilat lidhen me administrimin, dhënien, përdorimin apo lënien me qira të pronave publike në Tiranë. Kryetari i këshilltarëve demokratë Kreshnik Çollaku akuzoi kreun e Bahskisë Erion Veliaj dhe Kryeministrin Edi Rama se për këto vendime nuk ka pasur dijeni asnjë këshillltar dhe se ata i miratuan në fshehtësi për të favorizuar klientë të tyre.

Çollaku paralajmëroi se do të ketë rezistencë dhe protesta deri në largimin përfundimtar të kryetarit të bashkisë dhe kryeministrit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono