Kryeministrja britanike May ultimatum deputetëve

22:02 | 05/12/2018

“Zgjedhja është mes kësaj marrëveshjeje, ose nuk do të ketë Brexit aspak”. Është ky ultimatum që kryeministrja britanike Tereza Mej u bëri deputetëve gjatë debateve në Parlament rreth marrëveshjes së arritur mes saj dhe Brukselit për sa i përket daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Për kryeministren konservatore, e cila u ndërpre disa here gjatë fjalës së saj, të gjitha alternativat ndaj marrëveshjes aktuale rrezikojnë të shkaktojnë përçarje dhe një pasiguri më të madhe në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo këmbënguli se Bashkimi Europian nuk do të ofrojë në assnjë rast një marrëveshje më të mirë. /abcnews.al


<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/mNL6MENmzxE” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono