Kryeministri rus Medvedev në Beograd, mediat serbe: Do të tregojë qëndrimin e Putin për Kosovën

12:50 | 12/10/201912:500

Kryeministri i Rusisë, Dimitri Medvedev, do të vizitojë Beogradin më 20 tetor. Merdiat serbe shkruajnë se ai do të tregojë qartë qëndrimin e Moskës zyrtare dhe presidentit, Vladimir Putin, për çështjen e zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi.

Kreu i ekzekutivit rus do të flasë dhe në parlamentin e Serbisë, ku do të jenë të pranishëm edhe krerë të politikës serbe dhe trupa diplomatike.

Medvedev do të pritet në Serbi nga kryeministrja Ana Brnabiç dhe do të takohet dhe me presidentin Vuçiç./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono