Kryeministri për drekë në familjen e një fermeri

16:27 | 24/02/2018

Kryeministri Edi Rama është ndalur për drekë në një prej fermerëve të fshatit Kozarë. Nuk kanë munguar batutat e kreut të qeverisë siç ndodh rëndom në të tilla takime jo formale.

Kjo është ndalesa e radhës së axhendës së kryeministrit Rama në Berat.

Më shumë se mesazhe për të përcjellë në drekën e shtruar me prodhime fshati në një prej fermerëve të Kozarës, kryeministri  tregon sa i sjellshëm është ndaj grave.

Salcë kosi, ullinj, qumështor, qepë të njoma janë vetëm disa prej pjatave që iu servirën kryeministrit, por siç ndodh në fshat nuk përjashtohen edhe mizat.

Për të zotët e shtëpisë një dolli me fund për kryeministrin nuk duhet të mungojë.

Ndrësa kryeministri e mbyll drekën me një dolli për gratë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono