“Kryeministri” në intervista pune për Ministër të Brendshëm para kryeministrisë

11:23 | 26/05/201811:230

Simboli katërt i protestës ishte “Kryeministri” para gardhit policor tek kryeministria duke marrë intervista pune për Ministër të Brendshëm.

Qytetarët ironizuan situatën me Ministrin e Brendshëm të përfshirë në mbrojtjen e vëllait trafikant droge, duke hapur portalin Kryeministri.com.

Me urdhër të paligjshëm nga AKEP u tentua bllokimi i portalit nëpërmjet kompanive të internetit.

Një veprim që tregon frymën autoritariste të qeverisjes së Edi Ramës kundër fjalës së lirë, kundër interesit publik. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono